Modelweb  

 

Soutěže

Články

Letadla

Lodě

Auta

Fotogalérie

Homepage

 

F3K Euro Cup ve Spořicích 2000

O víkendu 24.-25.7.2000 se konala akce, která se měla v jistém směru stát vrcholem sezóny RC házedel 2000. V sobotu se konal dopoledne závod Hacker Ray Cupu, odpoledne pak soutěž RCH na gumě. V neděli pak přišel vrchol - mezinárodní závod kategorie F3K, zařazený do EuroCupu.

Mé dojmy z akce jsou dost rozporné. Nejprve kladný postřeh - nemohu nic zásadního vytknout organizátorům. Časoměřiči měřili správně, výsledky nebudily velké rozpory. Výborné bylo občerstvení a atmosféra vůbec. Docela vyšlo i počasí, přeháňky se letišti vcelku vyhýbaly, silný vítr byl snad jen při soutěži z gumipraku, tu ale většina účastníků stejně brala jako pouhou zábavu.
Docela zklamaný jsem ale byl z účasti - i v nejobsazenějším HRC Cupu pouze cca 15 účastníků. Přiznám se, že to nechápu - to opravdu další účastníky známé z jiných soutěží HRC či z poháru na Vypichu nezajímá možnost vidět v akci  zahraniční specialisty F3K bez nutnosti výdajů na cestu do zahraničí? A to ani nemluvím o možném posezení s lidmi s české špičky - přeci jen dvoudenní akce je o něčem jiném než půlden na Vypichu...
Samostatnou kapitolou byly výkony dvou Rakušanů W. Starka a W. Zacha. Řeknu to natvrdo - pro všechny z nás to byl naprostý šok, v tom není mezi mnou a třeba M. Kučerou, L.Svobodou a dalšími rozdíl. A všichni máme o čem přemýšlet, jsem zvědavý kolik nových modelů se objeví na podzim na Vypichu. Původně jsem chtěl o rakouských modelech napsat bohatě ilustrovaný článek, ale jak se dočtete vzápětí, jaksi to nevyjde. Snad něco napíše někdo jiný.
Ze svých výkonů ani moc zklamaný nejsem. HRC létat zatím neumím, tak jsem si aspoň zatrénoval. V RCH jsem bohužel ve třetím kole urazil u svého Gnat 2 uši a tím jsem skončil.
Zato v F3K mi to docela šlo - velmi dobře mi vycházelo hledání termiky. Myslím, že vítězství ve všech třech taktických disciplínách (B,C1,C2) již nelze označit za náhodu. Bohužel jsem k třem tisícovkám nedokázal přidat dva další dobré výkony, úloha A se mi tentokrát moc nepovedla a společné starty se mi nedaří zcela tradičně. Nakonec jsem se však dosáhl docela slušného čtvrtého místa, přede mnou byli jen oba Rakušané a J. Kareš.

A vrcholná deprese přišla až poté, co jsem v Praze po návratu vyndával film z Ricoha KR10M. Film se převinul do kazety, já otevřel zadní dvířka a pak jsem již jen zíral na místo, kde bývala štěrbinová závěrka. Teď tam byla jen jakási změť titanových lamel... Co dodat, poškození asi nastalo při zakládání filmu a vše co jsem nafotil šlo s prominutím do prdele. Takže detailní reportáž o rakouských modelech nebude.

Tak se podívejte alespoň na pár snímku focených Pentaxem MZ-5, ve kterém jsem dofotil film (a pak přešel na druhé tělo foťáku :-((()

kares1.jpg (56885 bytes)
Startuje J. Kareš

stark1.jpg (82319 bytes) stark2.jpg (93136 bytes)
W. Stark v HRC cupu - přistání do ruky tentokrát nevyšlo.

stark3.jpg (102640 bytes) stark4.jpg (71948 bytes)
stark5.jpg (85571 bytes) stark-hlg1.jpg (37811 bytes)
Tak zvednout, hodit a už to letí...

zach1.jpg (58819 bytes) zach2.jpg (74797 bytes)
Wolfgang Zach přistává do ruky. Všimněte si řešení ocasních ploch (detailní záběry skončily v rozbitém KR10M).

hod1.jpg (76659 bytes) hod2.jpg (51103 bytes)
hod3.jpg (47668 bytes)
Dalším překvapením pro nás byl způsob startu za křídlo s otočkou.
Tady je bohužel nedokonalý sériový snímek W. Zacha. Asi nemusím vysvětlovat, kde skončily další snímky na toto téma :-((

A to už je bohužel opravdu vše, co mi z fotek zbylo...

 

Poslední aktualizace 18.11.2000 12:54:26