Modelweb

 

Soutěže

Články

Letadla

Lodě

Auta

Fotogalérie

Homepage

 

Slowflyer 2002

20.1.2002 se v hale Sokola v Riegrových sadech konal další ročník největšího setkání příznivců slowflyerů v ČR, organizovaného časopisem RC modely. Akce byla poměrně dobře organizačně zvládnutá. Zcela mimořádná byla přízeň sponzorů, cen byla opravdu spousta (za 23 místo jsem ještě bral stavebnici slowflyeru Blériot...). Bohužel však zcela pozitivní hodnocení znemožňuje značný chaos v pravidlech soutěže. Ve dvou ze tří disciplín se létalo s naprosto zásadními rozdíly protii těm předem zveřejněným v časopise. A bohužel jsem hluboce přesvědčen, že jak změna bodování přistání po průletech, tak i změna způsobu startu (a tím i přistání) v disciplíně "letadlová loď" byla jednoznačně k horšímu. Přiznám se, že třeba já osobně jsem se s tím nedokázal vyrovnat - poté co byl můj absolutně nejvyšší počet průletů ze všech znehodnocen špatným pochopením přistání jsem nevalně zalétl  nálet na tyčku a nedokázal jsem se srovnat ani s jiným přistáním. Moje chyba, ale... ...přeci jen když se člověk připraví na určitá pravidla a pak je vše jinak, nelze se jistým rozpakům divit. Nakonec se nástrahami soutěže nejlépe srovnal Petr Michalovič, minimálně za naprosto bravurní nálet na tyčku mu to skutečně přeji, to co dokázal v této disciplíně on bych nezvládl ani v ideálním rozpoložení. Pan Michalovič opravdu umí!

Další změna se týkala pylonů, opět v rozporu s časopisem se létaly samostatně. Tuto změnu ale narozdíl od výše uvedených celkem schvaluji. Vítězem se stal celkem suverénně Jarda Tříska, jeho staré samokřídlo létá prostě skvěle.

Technických novinek se až tak moc neobjevilo. Zajímavý byl nový model Patrika Švejnohy (viz fotografie), časem snad zjistím další podrobnosti). Při předvádění sklidil největší potlesk čtyřmotorák od firmy Potenský, pěkná byla i černá vdova (Northrop P-61) od J. Šmída.

Celkem vzato si myslím, že návštěvy Riegráku nikdo nemusel ani letos litovat a pokud věnují pořadatelé příští rok více pozornost pravidlům, mohla by být akce časem hodnocená v superlativech...


Medicinman Luďka Novotného

Můj model

Ani zde nechyběla "Placka" Tomáše Ciniburka

Další z pěkných maketek

"Drone" Borise Guiče - překvapivě obratný model dokáže i výkrut (bez křidélek, jen obráceným motýlem)

Bomba - předváděcí čtyřmotorák od Potenských...

Pyloňák Luboše Chvátala - stavebnice je již v běžném prodeji

Nová "Černá vdova" Jiřího Šmída - létala i v hale velmi obstojně...

Nový speciál Patrika Švejnohy

Velmi zajímavý model D. Kyjovského

Z prezentace firmy Formoplast

Z prezentace firmy Formoplast

Z prezentace firmy Formoplast

Petr Michalovič v disciplíně Pylony

Ceny...

Vrtulníkáři

Vítězové pylonů

Vítězové slowflyerů doplnění o nejmladšího účastníka.

  

Poslední aktualizace 28.01.2002 10:28:50

 

(C) Tomáš Hrubý, 2000-2004