Modelweb  

 

Soutěže

Články

Letadla

Lodě

Auta

Fotogalérie

Homepage

 

Reflex 4

reflex1.jpg (114670 bytes)

Nejlepším modelem F3K v sezóně 1998/99 (pro neznalé - s RC házedly se létá tak trochu jako hokejová liga, tedy i v zimě, zato s letní přestávkou) se stal 4. typ ve vývojové řadě Reflexu od firmy LS model. Jde o výkonné RC házedlo ovládané výškovkou a směrovkou. Křídle je s polystyrénovým jádrem potažené tenkou dýhou. U původních Reflexů nemělo nosník, verze 4 s podstatně tenčím profilem (z řady NH) má ve střední části křídla uhlíkovou výztuhu. Překrásný je trup - gondola o minimálním průřezu s nasouvací špičkou plynule přechází do uhlíkové trubky. Model je natolik promyšlen, že při použití serv 2x9g, přijímače REX4 a 4 akumuláturů 110mAh není nutné nijak dovažovat. Výsledná hmotnost je kolem 280g, záleží na tom, jak moc si troufnete obrousit tuhý dýhový potah křídla.

Model létá výborně - dobře se hází, snadno lze středit termiku. Nicméně při ostrých manévrech těsně nad zemí se občas zachová maličko záludně, v Ray Cupu zřejmě i proto není jeho převaha tak jednoznačná.
Problém s Reflexem je spíš v možnostech budoucího rozvoje. Setkání s rakouskými specialisty ve Spořicích jasně ukázalo, že vývoj šel kupředu a je žádoucí další odlehčení, ideálně až pod 200 gramů. Jenže to se jeví se stávající konstrukcí křídla jako téměř nemožné. Uvidíme, s čím přijde Leoš Svoboda...

Ještě doplňuji, že zájemci o objednání Reflexe se mohou obrátit na lsmodel@seznam.cz.

 

Poslední aktualizace 17.11.2000 16:23:25