Modelweb

 

Soutěže

Články

Letadla

Lodě

Auta

Fotogalérie

Homepage

 

Tamiya TT-01 (Enzo Ferrari)

Model kreace Enzo Ferrari je postaven ze stavebnice firmy Tamiya. Využívá podvozek TT-01 s kardanovým náhonem, který je momentálně v podstatě standardem pro levnější třídu modelů této firmy.

Stavba je bez problémů, nenarazil jsem na žádný problém. Doporučuji ale model osadit sadou kuličkových ložisek (bohužel nejsou v základní ceně). Je velmi vhodné ložiska koupit hned na začátku, já jsem je osazoval až asi po měsíci a znamenalo to model z větší části opět rozebrat.

Jízdní vlastnosti jsou bezproblémové, model jsem zkoušel i na soutěžní trati v Kolíně a v jízdních vlastnostech není žádný velký problém.

Klady:
Jako všechny modely od Tamiye je velmi slušná maketovost, auto se všem líbí. Model se dobře staví, cena základní stavebnice je příznivá.

Zápory:
Model by bylo dost problematické doladit pro soutěžní použití. Cena nutných tuningových dílů je taková, že by se cena dostala na podobnou hladinu jako stojí vyšší model podvozku Tamiya TB-02, který má většinu uvažovaných dílů v základní sestavě.

Hodnocení:
Model (platí obecně pro Tamiye s TT-01) lze plně doporučit všem, kteří ho chtějí spíše na hraní a rekreaci. Pokud ale máte zájem o soutěžení v kategorii ETCS 1:10, tak bych asi raději sáhl jinam.

 

 

 

Poslední aktualizace 01.10.2004 21:14:13

 

(C) Tomáš Hrubý, 2000-2004